Líbí se vám křepelčí vajíčka? Jsou velmi dekorativní a využívají se například pro velikonoční výzdobu.

Jsou levnécena křepelčích vajíček je natolik nízká, že váš rodinný rozpočet rozhodně neohrozí. Zaplatíte za ně v počtu dvaceti kusů od Florservice méně, než za průměrné obědové menu v běžné, nikoli luxusní restauraci. K velikonoční výzdobě vám zřejmě dvacet vajíček vystačí.

křepelčí vejce na slámě

Můžete si je uschovat na příští rok – s vyfouklými křepelčími vejci je to podobné, jako s vánočními ozdobami. Ty také pokaždé, po skončení Vánoc, odstrojíte ze stromku, sbalíte a uklidíte do krabice, abyste je napřesrok z krabice opět vyprostili. Pokud s nimi budete zacházet opatrně, vydrží vám řadu let, pouze musíte dávat pozor, abyste je ukládali do vhodných nádob, kde se na ně nebude prášit, a kde nebudou vystavěné vlhkosti nebo dokonce vodě.

křepelčí vajíčka

Nemusíte je konzumovat – abyste využili křepelčí vejce pro výzdobu, nemusíte konzumovat a vyfukovat je z čerstvých vajec, lze je zakoupit již vyfouknuté, například v balení po deseti nebo dvaceti kusech. Vyfukování křepelčích vajec je také poměrně obtížné, a pokud to neumíte, můžete jich více pokazit, než využít.

Jsou malé – slepičí vejce jsou velice dekorativní, ale jsou poměrně velká, takže musíte počítat s tím, že například na svátečně prostřený stůl jich nebudete moci posadit třeba dvacet najednou. Ta se hodí spíše do ošatky do vstupního vestibulu, anebo k zavěšení jako ozdoba, ale k pokládání do menších misek či jiných nádob jsou křepelčí vajíčka ideální.

Mají zajímavé zbarvení – barva křepelčích vajec je velmi svérázná a může přispět ke sváteční atmosféře mnohdy lépe, než s uměle barvenými vajíčky od slepic. Pro vejce od křepelek platí, co se týče zabarvení, že co kus, to originál, nenajdete nikde dva shodné exempláře, a to je právě na tom to nejcennější.