S touto smůlou se setkali právě lidé, kteří jsou upoutáni na vozík. Pokud je tomu tak odmalička, nepřijde jim to jako moc velká životní pohroma. Stane-li se tak ovšem v rozpuku života, je to o něčem naprosto jiném. Spousta lidí by mohla vyprávět. Nebudeme se zde však zabývat jejich psychikou. Na to je spousta učených knih a studovaných lidí. My se podíváme na stránku fyzické pohody. Ten, kdo má sedavé zaměstnání ví, co je to trávit osm hodin vsedě. Pokud se někdo domnívá, že je to leháro, tak to tedy není. Na druhou stranu je to zase však o mnoho lepší než v podzemí rubat uhlí.

řada vozíků

Ale přesto má každý v kanceláři na své židli něco, co mu sezení ulehčuje. A nyní se zkuste vžít do role člověka, který je upoután na vozík. On tam nesedí jen sedm hodin, ale pořád. V jednom kuse. Je tedy více než jasné, že to bude mít o sto procent horší než ten, kdo sedí v kanceláři. Protože on si může kdykoli odskočit, protáhnout si kosti a páteř, což ovšem invalida nemůže ani kdyby se zbláznil.

vozíčkář

Proto je nutno také invalidovi vymyslet něco, aby to jeho sezení nebylo tak hrozné. K tomu slouží třeba antidekubitní podložky, nebo všelijaké podsedáky a tak podobně. A protože je skutečně těžké nějaký vybrat, bývá s tím problém. Nejlépe je to konzultovat s nějakým odborníkem. Ten by měl dotyčného prohlédnou a ve spolupráci s ním sám určit, které řešení je nejlepší. Nu a potom už se může koupit nějaký sedák do invalidního vozíku. Musí splnit samozřejmě poměrně náročné podmínky, aby mohl být vůbec použit k běžnému provozu ve zdravotnických zařízeních.

Může se stát, že máte někoho v rodině, nebo máte známého který něco podobného potřebuje. Pokud tomu tak je, můžete jej obdarovat. Pokud si kliknete na odkaz, jste skoro hotovi a můžete si začít vybírat. Poté stačí zaplatit a počkat si, až zboží dorazí k vám domů.