Vytvořte si pro každou sezónu jiný věnec, zavěste ho na vchodové dveře, jindy třeba i na stěnu interiéru nebo jej jednoduše položte na stůl, vytvoří vám kouzelnou atmosféru vašeho obydlí a každý den vám i vašim blízkým bude dělat radost.
květinová výzdoba

Probuďte svou fantazii

Nechejte pracovat svou fantazii, pro člověka je přirozené tvořit. Připomenete si pocity, jako když jste byli malí. Vaše mysl se na chvíli zpomalí a obnovíte v sobě upozaděné schopnosti. Zvládne to úplně každý, vždyť všichni jsme tvůrci a je nám to přirozené, tak začněte! I ti, co o sobě tvrdí, že jsou bez fantazie, ji v sobě musí pouze probudit a výsledky se brzy dostaví.
květinový věnec

Dívejte se kolem sebe

A z čeho všeho se dá takový dekorativní věnec vyrobit? Stačí se pozorně dívat a pozorovat přírodu. Ta nám nabízí nekonečné množství kombinací. Každé roční období pro tento účel skýtá něco jiného. Výhodu mají ti, kteří mohou sklízet ze své zahrádky.

Co je k tomu třeba?

Pořídit si musíme: korpus na věneček (prodává se slaměný nebo polystyrénový), vázací drátek – nejčastěji zelený, nůžky a pro zdatnější třeba i tavnou pistoli (na připevnění drobných dekorací).

Jak na to?

Rostlinky, kytky nebo větvičky si nastříháme tak, aby měly stejnou délku (cca 10 cm), je jich potřeba větší množství, než jsme si asi původně mysleli, je těžké to odhadnout, průběžně si stříháme další. Tyto větvičky přikládáme po celé ploše korpusu tak, abychom ho zakryli ze všech stran. Přičemž vždy každou vrstvičku pevně omotáme vázacím drátkem v barvě výchozí rostliny. Drátek poté přikryjeme další vrstvou, aby nebyl vidět. Když máme hotový základ, můžeme věneček dozdobit mašličkami či různými jinými ozdobami z přírody i domácnosti (skořice, badyán, sušené květiny, ovoce, cesmína, šípky, jeřabiny, korek, vánoční ozdoby, sušené pomeranče a grepy, šišky a různé dekorace dle tématu, kterého se věneček týká).
natural věneček

Vyrobit si můžeme nepřeberné množství věnců, dle ročního období, zde jsou příklady některých z nich:

·         Eukalyptový věnec
Nádherně voní a vypadá krásně i po seschnutí (pokud nemáte doma eukalyptové větve, jako většina z nás, lze koupit v květinářstvích nebo zahradnictvích)
·         Šípkový věnec
Je trošku těžší, co se hmotnosti týče, chce to pevný háček na přichycení, pokud bude viset, ale vypadá kouzelně
·         Věnec z růží
Také nádherná dekorace i po seschnutí.
·         Břečťanový věnec
Již nikdy nevyhodíte zbytky břečťanu, po sestříhání, ale vytvoříte si nádhernou dekoraci, skvěle ho doplní šípky a cesmína.
·         Věnec z obilí
Pro letní období, spolu se sušenými polními květy je to pastva pro oči
·         Levandulový věnec
Jeden z nejkrásnějších, nádherně voní a lze ho nechat celoročně pověšený na stěně v interiéru, vypadá krásně i po seschnutí. Na dveře se moc nehodí – opadává a bledne.
·         Adventní
Všichni známe, nikdy nesmí chybět na žádných dveřích a stole o každém adventu, nádherně k němu ladí sušené pomeranče, skořice, šišky, každý, co má rád.
Takže, neváhejme a tvořme krásu!