Objev dámské podprsenky se váže k jistému Lumanu Chapmanovi, který ji lidstvu předvedl v poněkud primitivní podobě již v druhé polovině devatenáctého století. Do té doby byly známy pouze typické svírací korzety, které udržovaly poprsí v požadovaném tvaru a zároveň důmyslně zakrývaly prsní bradavky. Poté sice technický pokrok zaznamenal jistou změnu v konstrukci a tvaru podprsenek, ale princip zůstal prakticky nezměněn – poskytnout ňadrům patřičnou oporu a ochranu před nežádoucími zraky zejména mužské populace.

šaty bez podprsenky

Zakrývání bradavek podprsenkou je samozřejmě vhodné zejména ve společnosti, kde je záhodno neposkytovat žádný důvod k sexuálnímu vzrušení, a co dovedou odhalené prsní bradavky s mužskou erotickou touhou včetně nárůstu testosteronu a projevu v podobě pevné erekce penisu, tu jistě nemusíme popisovat. Jenže zde máme jiný problém, jehož závažnost si mnoho žen nemusí vůbec uvědomit – oslabení svalstva hrudního koše.

žena v šatech

Pokuste si představit, že vám zafixují na čtyři týdny zlomenou nohou sádrovanou dlahou. Noha bude fixována tak pevně, že vám neumožní žádnou fyzickou námahu. Za tu dobu svaly na noze tak ochabnou, že to bude patrné i vizuálně. Budete muset absolvovat několikatýdenní rehabilitaci a rozcvičování, než vás opět svaly stehen a lýtek udrží v přímém postoji.

Nošení podprsenky se výrazně podobá sádře na noze, vaše svaly hrudního koše ochabují, postupně ztrácí na síle, a časem se poprsí zdeformuje tak, že bude povislé a nepěkné. Toto je jeden z pádných důvodů, proč tento vynález raději odložit, anebo jej využívat jen velmi sporadicky.

Být bez podprsenky https://www.lifties.cz/ vám také přinese uvolnění, větší psychickou pohodu a více sebevědomí, což se také koneckonců odrazí i na postoji vašeho partnera, pro něhož jsou vaše prsy dokonalým erotickým stimulem a tím, co mu přináší radost a uspokojení ze sexuálního dobrodružství.