Tak to je malá nebo velká věda

0 Comments

Každopádně se svítidly v bytě se vždy počítá, jen mnohdy velmi málo, což je ale naprostá škoda. Moderní technologie přináší lidem do domácností nejen účel světla, to abychom mohli v klidu pracovat i při snížené viditelnosti, ale zároveň určitou estetiku. Pak můžeme svítidla různě kombinovat, abychom se zde cítili příjemně a zároveň bezpečně. Na trhu se skutečně vyskytuje dostatečné množství nabídek, tudíž si skutečně můžeme vybrat od nejlevnějších, až po originální a také poměrně znatelně drahé kousky. Zde bude hrát hlavní roli především design. O úsporu se zase hravě postarají LED žárovky Praha, kde si můžeme vybrat vhodnou svítivost a také nesmíme zapomínat na tvar patice, abychom nebyli zbytečně překvapeni, že nám nepasuje do zakoupeného svítidla.

osvětlení knihovny

Každá místnost má svá specifika

Je vcelku logické, že bytová jednotka nebo celý dům se musí nasvítit tak, aby to bylo dobře provedené. S tímto by se mělo počítat již při počáteční stavbě. Jedno centrální svítidlo je v podstatě málo, když vezmeme v úvahu, že potřebuje osvítit jen nějakou část. S tím samozřejmě bude souviset, že světlo, které zde bude nainstalované, musí splňovat určitá kritéria, především energetickou spotřebu jednotlivých svítidel. Je sice pravda, že se hodně říká, že za komfort si musíme připlatit, ale tady toto rčení není na místě, zde se dá při vhodné volbě rozhodně ušetřit.

osvětlení kuchyně

Můžeme vpustit do svítidel i barvy

Ačkoliv si můžeme snadno zakoupit barevnou žárovku, tak bude lepší si zvolit sílu barvy podle určených parametrů. Barva jako taková, stejně jako tón a intenzita, dokážou hodně ovlivnit naše chování nebo mají vliv i na psychiku a náladu. Pokud si nevíme rady, kam bychom mohli nejlépe umístit světlo podle jeho intenzity jasu, barvy nebo teploty, tak není problém se obrátit na bytového architekta, který poradí kam například umístit panely, bodová světla nebo i zářivky, které si také prošly svojí inovací. Investici, kterou provedeme do samotného světla v bytě, děláme především pro naše zdraví a to se skutečně nedá vyčíslit na finanční částky, na rozdíl od úsporných technologií.