s.r.o.

Lidé, kteří celý život zatím pracovali jako zaměstnanci ve firmě pod nějakým šéfem se mnohdy rozhodnou, že by rádi rozjeli něco vlastního. Rozhodně je totiž velkým přínosem, když děláme něco, co nás skutečně baví, a ještě k tomu náš to slušně uživí. Samozřejmě zrealizovat tuto činnost je pochopitelně těžší, protože uspět na trhu není jen tak, sví místo si totiž musíme získat. Samozřejmě ne o všechny služby a zboží je zájem, s čímž musíme dopředu počítat a klidně si udělat průzkum, abychom zjistili, jestli má smysl dané podnikání rozjíždět.

tvůrčí nápad

Rovnou se hodí sepsat podnikatelský záměr. Dobrá příprava a promyšlení je rozhodně dobrým prvním krokem, jak uspět. Hned na začátku si můžeme vybrat, jestli chceme být OSVČ nebo mít s.r.o. Firma se dá snadněji prodat, protože stačí po prodeji novému majiteli zapsat změny do obchodního rejstříku. Navíc zde ručíme jen omezeně, což se v případě insolvence hodí.

Prodej společnosti

Koupit se dá samozřejmě už rozjetá firma, ale musíme počítat se všemi riziky, a proto je zapotřebí si tento krok dobře rozmyslet. Jsou totiž i firmy, které jsou na prodej kvůli tomu, že prodělávali a majitelé neměli už peníze k tomu, aby je drželi. Samozřejmě my tento vývoj můžeme obrátit, ale nemusíme se nám to také povést. Můžeme si však koupit i firmu, která je nově založená, k čemuž slouží sro na prodej. Nemá žádnou podnikatelskou minulost, takže začínáme hezky s čistým štítem. Kolik to cele stojí. V současné době je služba poskytována za 9 900 Kč, což není nijak vysoká částka, vzhledem k tomu, že založit firmu přeci jen nějakou práci dá.

sídlo společnosti

Proto je pro hodně lidí lepší koupit si Praha tuto již založenou společnost, která má všechny potřebné záležitosti a převést ji na sebe. To probíhá změnou údajů v obchodním rejstříku. Tento krok je vázán spodním poplatkem ve výši 2 000 Kč. To už je zcela všechno, takže následně mámě hotovo můžeme rozjíždět podnikání.