Proč si pořizovat dům, který je jen v České republice? Vždyť existuje další spousta možností, jak do koupi domu chytře investovat. Co se tak podívat co nabízí zahraniční destinace? A co takhle začít přímo prodej domů v Chorvatsku? Chorvatsko je nádhernou zemí. Má překrásné azurové moře, počasí je tam stále krásné a plná sluníčka. A co si víc přát než trávit dny, které jsou u nás plné zimy a v prosluněném Chorvatsku. V Chorvatsku si také potrpí na různé delikatesy a vybrané pochoutky plné chutí, které určitě stojí za ochutnání. Jeho překrásné památky a přírodní scenérie vám ukradnou srdce a vyrazí dech.

Chorvatsko

Tak proč se sem nepřestěhovat anebo alespoň dům nezakoupit kvůli rekreačním účelům. Anebo je tu možnost dům dálkově pronajímat. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Také je výhodou doprava do slunného Chorvatska. Pokud pojedete autem za několik hodin jste na místě. Dokonce se v této zemi docela jednoduše domluvíte, protože Chorvati jsou na Čechy docela dobře zvyklí. Pokud budete dům v Chorvatsku vlastnit nemusíte už nikdy řešit platby za ubytování. Ale na koupi domu v Chorvatsku moc dlouho nečekejte, protože po domech u moře je opravdu velká poptávka. A tak spoustu domů ubývá. Jejich cena začíná někde okolo 40 000 euro.

Chorvatsko

Ale cena se samozřejmě může vyšplhat nejčastěji jak se ceny pohybují je zhruba od 100 000 euro až po 300 000 euro. Většinou jsou tyto domy umístěny blízko pláže a pobřeží. Jejich dostupnost autem je také velice dobrá. Mezi nejoblíbenější místa patří hlavně: Dalmácie, Split, Makarská riviéra, a nakonec také poloostrov Istrie. Nemovitosti můžete koupit rovnou do svého vlastnictví. Úřady v Chorvatsku jsou vstřícné a většinou nedělají skoro žádné problémy a komplikace. Jelikož i Česká republika je členem Evropské unie máme při nákupu nemovitosti úplně stejná práva jako právě Chorvati sami. Pokud ke koupi dojde je nejdříve nutné uzavřít rezervační smlouvu a zaplatit poplatek. Poté podepsat smlouvu kupní. Všechny tyto poplatky je nutné zaplatit v kunách. To je chorvatská měna. A musíte mít založený bankovní účet u chorvatské banky. Vše si pečlivě pročtěte a prostudujte.