IBC kontejner je speciální plastový přepravní box, jehož využití nacházíme zejména v potravinářské a zemědělské produkci.

Pevný, robustní a spolehlivý obal

Každý, kdo pěstuje ovoce a zeleninu a produkuje z těchto surovin další výrobky, například polotovary, jako je rajčatové pyré, pasírované ovoce pro mraženou dřeň apod., bude vyžadovat, aby jeho práce nepřišla nazmar. Jednou z nejnáročnějších fází zemědělské produkce je skladování a přeprava plodin i surovin a právě tímto problémem se zabývají výrobci IBC kontejnerů. Kladou vysoký důraz na spolehlivé a velmi robustní řešení, které bez úhony přepraví i na velmi dlouhé vzdálenosti prakticky cokoli, co se na farmách a v zemědělských podnicích vypěstuje.

přeprava zeleniny

Přeprava s vysokou nosností na dlouhé vzdálenosti

IBC kontejnery jsou skládací plastové přepravky, ovšem nejde o klasické perforované bedýnky z polypropylenu, které unesou sotva dvacet kilo jablek, tentokrát se jedná o speciální přepravní boxy o nosnosti až pět tun. Kontejnery lze vyskládat do několika řad na sebe a mějte na paměti, že objem každého z nich činí tisíc litrů, tedy přibližně necelých tisíc kilogramů užitečné zátěže. Kontejnery musí zvládnout v tomto rozpoložení přepravu po moři i po souši na tisíce kilometrů vzdálené cíle.

ovocné a zeleninové šťávy

Potraviny zabezpečené speciální vnitřní vložkou

Potraviny uvnitř kontejnerů se vkládají do jednorázových vyměnitelných vložek, jakýchsi vaků s výpustními ventily, přičemž vložky jsou zhotovené ze zdravotně nezávadného, atestovaného plastu, který může přicházet do přímého styku s jakoukoli potravinou. Vaky nesmí vnitřní obsah kontaminovat a ovlivnit jeho jakost a vlastnosti. Jedná se o moderní a z logistického hlediska špičkový přístup k přepravě potravin v tekuté, polotekuté či sypké formě, ať už se jedná o přepravu při běžných teplotách, anebo o transport mražených potravinářských výrobků.