Péče o pleť je někdy velká věda. Musíte najít produkty které budou vaši pleti vyhovovat s ohledem na to, jaký typ pleti máte. Můžete mít pleť mastnou, suchou, citlivou, smíšenou, normální…a s ohledem na ni musíte správně zvolit produkty. K tomu je třeba dělat péči o vaši pleť opravdu velmi pravidelně a nevynechávat ji, pokud jste například unavení a chce se vám spát. Nejhorší, co můžete své pleti udělat je to, že půjdete spát nalíčení. Vždy obětujte alespoň pět minut času na t, abyste si alespoň odlíčili make-up a poté si dali hydratační krém.

Co ale tedy máte dělat, aby byla vaše pleť svěží a krásná?

Měňte často polštáře

Připadá vám to jako zvláštní rada? Ale opravdu vám může dopomoci k lepší a zdravější pleti. Ideální je, pokud budete měnit polštář, nebo případně povlak na polštář, každé tři dny. V látce pokrývající polštář se drží staré kožní buňky z vaší tváře, prach, nečistoty, pot a další věci. Proto je vhodné je tak často měnit, abyste na těchto nečistotách nespali každý den.

polšář

Užívejte kolagen

Kolagen má spoustu benefitů pro naše tělo a také má vliv na naši pleť. Není divu, jelikož kolagen se běžně nachází v našich tkáních a stojí za tím, že je naše pleť pružná a na pohled působí lépe. Může také fungovat jako určitá prevence proti vráskám. Kromě pleti má kolagen pozitivní dopad i třeba na vaše vlasy, nehty a kosti.

kolagen

Čistěte si pleť dvakrát denně

Jste zvyklí si leť čistit pouze večer? To je ale špatně. Jak už jsme zmínili výše, ve vaší pleti se mohou přes noc zachytávat různé nečistoty, třeba z vašeho polštáře. A voda není stoprocentně spolehlivý způsob, jak je z tváře dostat. Raději použijte čistící přípravek. Ten vám navíc poslouží k tomu, abyste si z pleti smyli kosmetické produkty skin care, které vám na ní zůstali z večerní rutiny, jako například noční maska nebo noční krém.