Někteří lidé si pořídí trampolínu i s ochrannou sítí na trampolínu třeba ze zvědavosti, zaskáčou si na ní prvních pár týdnů a pak ji odloží a odrazová plocha zůstane ležet ladem bez povšimnutí. A to je škoda, protože máte před sebou jedno z nejúčinnějších nářadí pro rozvoj těla i ducha. Co je na trampolínách tak zajímavého?
Mizerná nálada už nikdy víc – stává se vám, že vás popadne smutek, deprese a podobné skličující stavy? Možná je to právě proto, že vám schází v organismu hořčík, a že se jen stěží dokážete „nastartovat“. Doporučit vám můžeme obojí, jak doplnění hořčíku např. v lipozomální formě, tak i skákání na trampolíně. A nemusíte to nijak přehánět, stačí jen pár minut souvislého skákání, třeba dvakrát či třikrát za den, a uvidíte, jak se vám hormony endorfiny v krvi usadí a pomohou lépe snášet depresivní stavy.
Sedavé zaměstnání – trávíte mnoho hodin u počítače anebo jiným způsobem pracujete za psacím stolem v kanceláři? Možná vám schází vhodný tělesný pohyb pro procvičení svalových partií dolních končetin. Ostatně, je známo, že sedavá zaměstnání přispívají nejen k obezitě, ale i k civilizačním chorobám. Chcete-li se tomu vyhnout, přemýšlejte nad tím a rezervujte si každý den alespoň nějaký čas na procházku v parku, projížďku na kole a také pro pár minut dynamičtějšího pohybu na trampolíně.
Ploché nohy – tento tělesný defekt se stal jedním z civilizačních neduhů a jednou z jeho příčin je nevhodná obuv, anebo příliš mnoho hodin chůze v obuvi a naopak málo času chozením naboso, nejlépe v přírodě. Zeptejte se sami sebe, kolik hodin denně chodíte bosky v přírodě (samozřejmě v teplém ročním období)? Lidé dříve byli zvyklí chodit bosí venku častěji a také netrpěli na ploché nohy, zatímco my se s tím potýkáme v docela hojné míře. Velkou výhodou trampolín je fakt, že dovedou plochým nohám zabránit a také je efektivně léčit, a to jak u dospělých, tak i u dětí. Musíte ovšem skákat pravidelně, každý den, a samozřejmě naboso.