V posledních letech se objevují čím dál častěji alternativní hygienické pomůcky pro ženy pro období menstruace. Ženy se čím dál častěji zajímají o své intimní zdraví a také o něho pečují a zajímají se, z čeho a jak jsou vyráběné vložky či tampóny. V posledních letech tak začali vznikat alternativy k vložkám a jde o vložky, které obsahují méně chemie, jsou zpracovány šetrněji a také se rychleji rozloží. A to samé je i u tampónu. I ty se dají sehnat v lepší kvalitě s méně chemickými látkami při zpracování. Jinou variantou jsou i látkové vložky. Ty se po použití přeperou, usuší a můžete je používat opakovaně. Vzniká tak menší zátěž pro přírodu i pro tělo. Ovšem vznikají i jiné pomůcky. Třeba menstruační kalíšek a v poslední době čím dál oblíbenější menstruační kalhotky.

pomůckyp ro ženy

Menstruační kalhotky budily velký rozruch. Ale když si zjistíte, jak fungují a že opravdu fungují, tak si je jistě zamilujete. Jsou totiž pohodlné, krásné, praktické a zdravější než jiné dostupné hygienické pomůcky. Kalhotky dokážou spolehlivě zachytit menstruační krev. Neprotečou, vyperete je, usušíte a můžete používat znovu. Můžete si vybrat z různých typů a stylů kalhotek. Takže se nemusíte bát je vzít i pod šaty či na sport nebo noc. U menstruačních kalhotek cena je sice vyšší, ale to jen při pořizování. Když si uděláte svoji zásobu kalhotek. Zjistíte, kolik jich budete potřebovat na jeden cyklus a podle toho si nakoupíte počet, můžete si také dokupovat i postupně.

pohodlné kalhotky

Kupte si třeba jen jedny, vyzkoušejte a uvidíte, zda bude tato varianta vhodná právě pro vás. Investice se vám následně vrátí. Nákupy jednorázových vložek vás vyjdou během pár měsíců na mnohem více než nákup kalhotek. Kalhotky mají vyšší investici v začátku, ale následně platíte už jen praní. Nemusíte se bát experimentovat a určitě kalhotky zkuste. Zjistíte, že je to mnohem pohodlnější než jednorázové vložky a to hlavně na sport i na každodenní nošení. Zároveň jsou ekologické, není z nich zbytečný odpad a jsou tak šetrné k vašemu zdraví i k planetě.