Předpokládám, že i vy už dobře víte, k čemu jsou nám lidem peníze dobré. A jsem tedy přesvědčen o tom, že i vy je toužíte mít. A to v co největším množství. Nebo aspoň v takovém množství, které stačí na placení všeho toho, bez čeho se nemůžeme ve svém životě obejít.

Jenže chtít peníze nestačí. Ty si musíme také obvykle zasloužit, a to tak, že si je vyděláme. A teprve tehdy, když je máme vydělané, jsme na světě docela spokojení.

50 rupií

Jenže co ti, kdo si na sebe někdy nevydělají? Co ti, kdo mají nízké příjmy nebo výdaje, jež jejich příjmům neodpovídají? Jak ti si mají počínat, aby byli spokojení i v době nouze?

Že je to nemožné? Že člověk, který nemá dost peněz, nemůže být spokojený se svým životem? Věřte mi, že to nemusí být vždycky pravda. A to z toho jednoduchého důvodu, že když někdo trpí dočasným nedostatkem finančních prostředků, může si na takto těžké období ještě nějaké peníze půjčit a tím uspokojit své potřeby. Chce to jenom vybrat si tu nejsprávnější, dosažitelnou a také výhodnou půjčku. A je to.

A je to často další nepříjemný zážitek. Protože se sice půjčky nabízejí na první pohled kdekomu, jenže ve skutečnosti spousta žadatelů neuspěje a peníze k dispozici nedostane. Proč? Třeba kvůli relativně nebo i skutečně nízkým příjmům, třeba kvůli nelichotivým záznamům v registrech dlužníků, třeba kvůli exekucím.

mix peněz

A když někdo nechce takové neúspěchy při žádání o půjčku riskovat a zažívat? Pak by měl vědět, že mu vyhoví nejlevnější hypotéka od nebankovní společnosti i v případě, že není dokonalý. Musí mít sice nemovitost, kterou by se za půjčené peníze zaručil, ale tím to v podstatě končí. Pak už tu půjčí pomalu každému. Všem, kdo jsou přesvědčeni o tom, že budou schopni splácet. Protože kdyby nespláceli tak, jak mají, mohli by o onu zmíněnou nemovitost přijít. Což se ale zodpovědným lidem u nebankovních hypoték nestává.