Udržujete přátelské vztahy s lidmi ze zahraničí a také se občas navštěvujete? Pak bychom vám mohli doporučit vydat se společně někam dál, než jen do centra Prahy, ke Karlovu mostu, Petřínské rozhledně a Václavskému náměstí. Praha je pro zahraniční turisty jistě lákavým cílem, ale naše země je bohatá i na přírodní krásy, například v příhraničních oblastech. České a zčásti i moravské pohraničí tvoří souvislý pás hor a právě tam bychom se mohli společně vydat s vozem z autopůjčovny v Praze 9. Vůz je možné vyzvednout i na ruzyňském letišti, pokud se vaši známí dopravují do Prahy vzdušnou cestou, a odtud se pak můžete vydat na sever, na západ nebo na jih.

krása Krušných hor

Šumava – Šumava se táhne podél naší jižní hranice s Bavorskem a s Rakouskem a je dobře přístupná osobní vozy v podstatě po celý rok. Doporučit bychom vám mohli přehradu Lipno, Jelení vrchy, Kubovu Huť, Horní Vltavici, Lenoru, Antýgl, Srní, Rejštejn, Modravu a Kvildu. Je zde k dispozici celá řada turistických i cyklistických značených tras.

panorama Jizerských hor

Krkonoše – v Krkonoších si nenechte ujít zejména výhled ze Sněžky na Luční a studniční horu, Zlaté návrší, Pramen Labe a Labský důl, Mumlavské vodopády, Lysou horu a Rokytnici nad Jizerou, Janské Lázně a Harrachov.

Jizerské hory – tak trochu zapomenutý kraj, kde je však k nalezení mnoho přírodních krás a zejména rozhleden, např. vodní nádrž Souš, osada Jizerka, Josefův Důl, Maxov, návrší Mariánská hora, rozhledny Bramberk, Slovanka, Tanvaldský špičák, Královka, Světlý vrch a maják Járy Cimrmana. Do Jizerských hor doporučujeme uskutečnit výlet zejména v letním období za slunečného počasí, kdy si tu můžete lépe užít panoramatických výhledů.

Krušné hory – Krušné hory byly sice zasažené kyselými dešti, ale stále stojí za to se do některých míst vypravit, například na Klínovec, na nejvýše položené město v ČR Boží Dar s Božídarským rašeliništěm, anebo do Lázní Jáchymov.