Každá látka má své vlastnosti a každá se hodí na jiné projekty. Záleží na vás, jaké máte konkrétně představy a podle záměru je třeba vybírat i nejvhodnější látku. Je dobré se dívat nejen na typ látky, ale také na její šíři, gramáž a dobře hlídat barvu. Pokud se chystáte ušít něco podzimního, určitě je dobré volit teplejší látky jako je například počesaná teplákovina, fleece, alpenfleece, warmkeeper nebo třeba zimní softshell.

zimní materiály

Takové fleece čepice a nákrčníky umí zahřát jak v sychravý podzim, tak i během studené zimy a hodí se pro nejrůznější typy střihů. Na tomto materiálu není tak patrný vzor, i když se dělají i potištěné verze (často v digitálním provedení, kdy se materiál ztenčí a zdánlivě tak působí jako méně hřejivý), takže je dobré kombinovat například klasickou teplákovinu a podšít ji fleecem, který hezky zahřeje hlavu i uši. Tento materiál je vhodný jak pro děti, tak i pro dospělé – výsledek se odráží především od výběru barev a kombinací, popřípadě ozdob na oděvu.

Zvlášť pro děti jsou velmi příjemné i fleece kombinézy nebo soupravy, kdy se ušijí kalhoty i mikina do setu a děti jsou zaručeně v teple. Pokud to počasí dovolí, a ještě trochu svítí sluníčko, lze nosit tento materiál jako svrchní vrstvu, případně v trochu horším počasí doplnit vestou. Proč nesladit své dítě ho hezkých barev a vzorů, určitě uděláte radost zároveň sobě i dítěti.

čepice pro děti

Pokud vám z tvorby oblečení zbydou nějaké prostřihy, určitě je můžete využít i dál. Větší kousky lze zpracovat například na oblečení pro panenky, menší pak na tvoření s dětmi, kdy si můžete vytisknout nějaký obrázek, naznačit v něm čarami přechody a následně lepit http://www.svepomoci.cz/forum/15-dokoncovaci-a-ostatni-prace/2935-pvc-lino-lepit-nelepit.html kousky látky, díky čemuž obrázek originálním způsobem vybarvíte.

Nebojte se pustit do nového projektu, protože určitě dopadne skvěle, výsledek bude mít praktické využití a vy budete moci relaxovat u šití!