http://www.statistikaamy.cz/2016/03/rozdil-mezi-hph-a-hdp/ t=UTF-8″>

Už odedávna je všem z nás dobře známo, oč jde v soukromém podnikání především. Samozřejmě že o to, aby se tím vydělalo vždy dost peněz. Soukromým podnikatelům totiž nikdo nic nedá, ti nemají na rozdíl třeba od zaměstnanců zaručenou ani nějakou směšně nízkou výplatu, a když se tedy v podnikání nedaří, dojde klidně i k tomu, že podnikatel nemá ani korunu, ba že se klidně dostane i do mínusu. A není to pochopitelně zrovna terno, když se podnik začíná hroutit a soukromník nemá vůbec z čeho žít. V takové chvíli by to nejradši kdekdo zabalil. A neudělá to jedině proto, že je tu ještě jistá naděje, že to jednou bude lepší. A jak to podnikatelé řeší, aby se oné lepší budoucnosti dočkali? Třeba tak, že si berou půjčky.

staré mince

Jenže ono to je nejednou i s půjčkou dost složité. A to ne proto, že by ji snad kdejaký podnikatel nedokázal využít pro blaho své firmy, ale proto, že ji tento někdy třeba ani nedostane. Nestačí totiž jenom požádat, aby mu ji někde v bance poskytli. Musí se tu také splnit nejedna povinnost související se splácením, čímž myslím hlavně prokázání dost vysokých příjmů žadatele a čisté registry dlužníků. Bez čehož si podnikatelé musí v bankách nechat zajít chuť, bez čehož jim tu nikdo peníze nepůjčí.

Ale co když o půjčku žádající soukromníci nemají dokonalé ani příjmy, ani registry dlužníků? Co potom s tím?

směs peněz

Když se tito dozvědí, že nemají v bance šanci půjčku získat, musí se to prostě zkusit i někde jinde. A dobrou volbou je v tom případě hypotéka bez registru nabízená nebankovní společností. Protože u té bohatě stačí skutečnost, že se podnikatel zaručí za půjčené peníze svou nemovitostí, kterou tu dá do zástavy. I jenom díky tomu se žadatel dočká půjčky, kterou tolik potřebuje, a to i když věru není ideálním zájemcem o podobnou pomoc. Protože by se případný nesplacený dluh umořil právě zastavenou nemovitostí.

A tak se u nebankovní společnosti snadno uspěje. A byla by chyba to nevyužít.