Mnoho lidí si asi myslí, že tohle je konečná a není šance, jak se zachránit. Opak je ale pravdou. Musíte hlavně v takové chvíli zachovat klid, nepanikařit a dopřát si pár vteřin na to, abyste zhodnotily situaci a promysleli si, jak se co nejrychleji z auta dostat ven. Bohužel, nebudete mít na rozmyšlený mnoho času, protože auto se většinou potápí rychle a čím dříve se budete snažit dostat ven, tím větší máte šance, že z této situace vyváznete bez zranění.

auto

Pokud se ocitnete ve vodě a vaše auto se ještě nepotopilo, na nic nečekejte, Odepněte si bezpečnostní pás, stáhněte okénko na své straně úplně dolů a vylezte ven. I kdyby se auto začalo potápět, pravděpodobně dokážete vyplavat ven. Jestliže vám okýnko nejde stáhnout, rozbijte ho. Pro tyto případy se prodává pomůcka, která je určená přímo na rozbití skel. Možná by stálo za to si ji pořídit a uložit na snadno dosažitelné místo ve vašem autě. Pokud nic takového po ruce nemáte, sundejte opěrku ze svého sedadla. Ta má na konci dva kovové nástavce, kterými okénko dokážete rozbít.

jezero

Nemá cenu se snažit otevírat dveře, protože tlak, který voda při potápění auta tlačí na dveře, vám to jednoduše nedovolí. V takové chvíli nesmíte panikařit ale připravit se na opuštění auta. Odepněte si bezpečnostní pás. Pokud vám to nepůjde, je ideální mít po ruce něco, čím budete moci pás přeřezat. Teď musíte počkat, až se vaše auto naplní celé vodou. Tím se vyrovná tlak mezi vnitřním a vnějším prostředím a dokážete otevřít dveře od svého auta. Vyplavte co nejrychleji z auta ven a plavte nahoru. Plavat nahoru se zdá jako snadný způsob, ale pokud jste například v tmavém jezeře a už jste ve slušné hloubce, můžete snadno ztratit orientaci a začít plavat jiným směrem. To by se vám mohlo stát osudným. Vypusťte z pusy trochu kyslíku a podívejte se, kterým směrem bublinky stoupají. Tím směrem začněte plavat taktéž.