Bazén si na zahradě dopřává už pomalu každá druhá rodina. Nejde jen, ale o zábavu, ale také o celoroční starost. A jak na to a na co nezapomenout? Není nad to využívat bazén sám pro sebe. Ať už v kruhu rodinném anebo třeba na bazénové party s přáteli. Každé má své kouzlo a přináší spousty výhod a zážitků. Nemusíte se tlačit s cizími lidmi o místo na lehátku, v bazénu a prostě si tam ležíte kdy chcete, s kým chcete, s drinkem v ruce a prostě soukromí je skvělá výhoda. Jenomže kromě těchto úžasných radostí a výhod, vlastní bazén přináší i starosti, které je potřeba řešit, aby Váš bazén byl tak skvělý a čistý jako při prvním napuštění.

bazén

Pokud jste si zrovna pořídili bazén je jasné, že je vše perfektní a není potřeba provádět nějaké extra činnosti. Jen to, co Vám firma, které Vám bazén instalovala poradila. Ale léto netrvá věčně a pokud nevlastníte celoroční bazén, který se shodou okolností čím dál více v České republice rozšiřuje, bude potřeba Váš bazén zazimovat.

bazén

Zazimování bazénu

Nikdo toto období nemáme rádi. Značí nám, že začne padat listí, začneme se halit do čím dál více vrstev oblečení a celkově vládne taková ta ponurá nálada. http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/zavis/nalada-na-picu-831040 Už se zase těšíme až nás začne lechtat první ostré sluníčko na jaře. Nicméně dneska se zaměříme na zazimování bazénu. Jak na to? Zazimování bazénu probíhá z důvodu, aby se během zimy bazén nepoškodil. Nejprve je potřeba z bazénu odstranit nečistoty a vypustit vodu. Dále je potřeba očistit bazén a odpojit všechny hadice. Pokud máte toto hotové můžete se vrhnout na odpojení nejen filtrace, ale také ohřevu vody a v posledním kroku zajistit technologií proti mrazu. Pokud máte vše toto hotové stačí bazén přikrýt velkou plachtou a zajistit, aby Vám při větších větrných podmínkách neodletěla k sousedům. A máte hotovo a můžete se zase těšit až dorazí jaro.