Vysoké Tatry si nejprve prohlédněte na YouTube

0 Comments

Vysoké Tatry byly ještě v roce 1992 součástí na ašeho státu a mnozí z nás je nepovažovali za něco výjimečného, ovšem po rozdělení republiky již vnímáme, že je to klenot, jeden z nejkrásnějších v celé Evropě, a že sice nemůže nadmořskou výškou štítů a svou rozlohou konkurovat Alpám, ovšem v jistém slova smyslu může být i atraktivnější. Proč bychom vám rádi doporučili alespoň týdenní dovolenou v tomto prostředí?

Vysoké Tatry

Podívejte se na YouTube

Výhodou současných možností sociálních sítí je nabídnout lidem pohled do prostředí, aniž by museli čekat na televizní vysílání, anebo listovat na Internetu v různých zdrojích, kde spíše převládají fotografie a komentáře, z nichž příliš konkrétních a detailních informací nenačerpáte. Jestliže vám ovšem někdo nafilmuje na video pohled z Bystrého sedla do údolí Furkotské doliny, anebo vám nabídne záběry Zeleného plesa, Sliezskeho domu a výhledy z Tatranské Lomnice nebo letecký pohled na Štrbské Pleso, je docela pravděpodobné, že se necháte zlákat představou, že v těchto končinách stojíte i vy. Z YouTube si video samozřejmě můžete stáhnout YouTube video downloaderem https://www.stahujvidea.cz/youtube-video-downloader.

horské panorama

Panoramatické výhledy mají jiné kouzlo, než v Alpách

Alpy mají jednu nevýhodu, a sice je to velmi rozsáhlé území velmi vysokých vrcholků, a jakmile se tu objevíte, vnímáte kolem sebe jen toto, a nic jiného. Ve Vysokých Tatrách naopak zpozorujete ten ostrý kontrast vůči poměrně ploché krajině pod vámi, a to vytváří při panoramatických pohledech velmi zvláštní vnitřní pocity. Připadáte si tu, jako byste stáli na samém konci světa a měli veškeré dění pod sebou.

Štrbské Pleso

Čistota Ples vás ohromí

Všechna horská jezera jsou nesmírně podmanivá, zmínili jsme tu např. Zelené pleso a Štrbské pleso, ale vy se můžete zajít osobně podívat i na Popradské pleso, Velké Hincovo pleso, Vyšné Wahlenbergovo pleso, Zelené Kriváňské pleso, Velké Spišské pleso a některá další. Kontrast mezi vodou horských jezer, strmými štíty a kosodřevinou, spolu s výhledem do údolí se vám vryje do paměti na celý život.