Sluníčko umí malé zázraky, povzbuzuje na mysli, ovládá přírodu a také příznivě ovlivňuje naše zdraví. Často lidem dodává sílu a především určuje počasí. Už se také těšíte na léto? Až opět skočíte v horkém letním dni do studené vody ve vašem domácím bazénu, který vám stojí na zahradě?

západ slunce

V tom případě pro vás máme pár tipů, jak si ještě více zpříjemnit pobyt ve vodě. V posledních letech se vyvíjí různí pomocníci a týká se to také úpravy vody v bazénech a dalšího podobného příslušenství. Mezi skvělého pomocníčka, který rozhodně do tohoto https://cs.wiktionary.org/wiki/pobyt sortimentu také patří, zařadíme i produkt jménem solární plachta na bazén.

mokrý husky

Jaký je její účel a proč se vlastně používá?

Má hned několik výhod. Její velkou výhodou je ohřev vody za pomocí slunečního záření. Solární plachta v sobě nese speciální články, které jsou zabudované uvnitř této fólie, a které se velice rychle světlem a teplem nahřívají. Jakmile na tuto plachtu svítí sluníčko, tak máte jistotu, že probíhá ohřev vody na hladině. Ohřátá voda se dále rozprostírá a díky tomu můžete pociťovat teplejší vodu, když do bazénu vstoupíte.

vodní tryska

  1. V bazénu už nemusíte jenom zmrzat, ale můžete si zde užívat báječného plavání a dovádění po celé hodiny. Teplejší voda znamená, že do vody můžete v podstatě kdykoliv. Nemusíte se tolik překonávat, abyste do ní vlezli, a nemusíte také po minutě vyskakovat a třepat se zimou.
  2. Díky této plachtě naakumulované teplo tak rychle nezmizí. Plachta totiž zabraňuje, aby se voda ochlazovala. Další její velkou výhodou je, že díky tomu jak se rozprostře po hladině, bude zabraňovat také přirozenému vypařování vody. Odpad není znatelný po jednom dni, ale po týdnu nebo dvou už je jasně viditelné, jak se voda pomalu ztrácí.
  3. A v neposlední řadě působí tato fólie jako klasická plachta a zamezuje nečistotám, aby se dostávaly do vody. Nežádoucí hmyz, větvičky, trávy a mnoho dalšího, co se v přírodě běžně vyskytuje většinou lítá kolem a nakonec to skončí v našem bazénu. Jakmile máte hladinu přikrytou, máte větší jistotu, že se efektivně zabrání právě tomuto typu znečištění.
  4. Plachty se nabízí v různých velikostech a barvách.