Jestliže podnikáte, pak víte, že je čas od času zapotřebí do svého podniku vložit nějakou hotovost, aby mohl dál fungovat. Musí se inovovat například vozový park, pořídit nové stroje, leccos se porouchá, a tak je zapotřebí renovace. A právě na to vše je zapotřebí mít dostatek finančních prostředků.

kufr penězu

KDE JE VZÍT?
První, co asi každého napadne, je jít o ně požádat do banky. Jestliže je vám jasné, že se ve vaší minulosti přihodilo nějaké nedopatření, které mělo za následek záznam v registru dlužníků, pak si ušetřete cestu. Ačkoliv už jsou všechny vaše závazky splaceny a dorovnány, přesto dál zůstává vaše jméno v záznamech. A v některých i po dobu pěti let.

  • U nebankovního poskytovatele se takzvaná bonita, která brání bance v pomoci, posuzuje naprosto jiným způsobem.
  • Vzhledem k tomu, že je zde finanční pomoc založena na zástavě nemovitosti, nejsou registry dlužníků až tak velkým problémem.

Název nebankovní hypotéka bez registru je ale mírně zavádějící. Neznamená totiž, že se do těchto záznamů nebude vůbec nahlížet. Jen se podle nich (a dalších kritérií) vytvoří finanční produkt, který bude přesně splňovat požadavky a vyhovovat aktuální situaci žadatele.

peněženka

Jistota nízkých splátek

Je důležité zjistit, jestli klient není předlužen a nevhodným nastavením hypotéky by se nedostal ještě do větších obtíží. Úvěry je také možné pomocí hypotéky vyplatit.

  • Druhým problémem, přes který se v bance nedostanete, je nízké daňové přiznání.

Ani to zde nehraje významnou roli. Pokud je klient schopný splácet, pak nic nestojí v cestě penězům, které přijdou na jeho účet. Klient, který má nižší doložitelný příjem, může požádat o konsolidaci a tím získá nízké splátky. Výsledkem bude kontrola nad příjmy a výdaji. V tomto případě se jedná jen o úvěry podnikatelské. Získané finanční prostředky jsou určené pro potřeby firmy.