Někteří lidé se nemohou dočkat letního období, aby si konečně mohli vybrat dovolenou a trávit volné dny u vody. Existuje však možnost pobývat u vody, resp. hlavně ve vodě i v průběhu velmi chladných dnů. Dokážete si představit, že byste se koupali v bazénu a kolem vás by poletoval sníh a pokrýval svými vločkami okolní krajinu? Předpokladem pro takovou skutečnost je pochopitelně bazén s vyhřívanou vodou a právě to máme na mysli.

žena v bazénu

Pobyt v termálním bazénu třeba na Vánoce

Za socialismu bývalo zvykem pořádat sobotní lyžařské autobusové zájezdy. Kupříkladu lidé z Kladenska dojížděli každou sobotu v zimním období do Krušných hor na Klínovec. Po uzavření lyžařského areálu v 16 hodin přišlo vhod zavítat autobusem m do Karlových Varů a koupat se ve střešním bazénu hotelu Thermal. Voda byla pochopitelně vyhřívaná a sníh v okolí bazénu přinášel tomuto dobrodružství osobitou atmosféru.

termální bazén

Něco podobného můžete prožít i na Slovensku, pokud si zajistíte ubytování v apartmánech Velký Meder. Je tu k dispozici ne jeden, ale několik termálních bazénů, a můžete si je užít i v mrazivém počasí. V zimě tu navíc nebývá tolik rekreantů a pobyt tak může být komornější a pohodovější.

Termální bazény jsou umístěny na okraji lesoparku a tím pádem si tu nebudete připadat jako na městském koupališti, ale budete tu v těsnějším sepjetí s přírodou. Okolní prostředí tak lépe přispěje k relaxaci a regeneraci vašeho organismu, což oceníte zejména tehdy, jste-li zasaženi chronickým stresem.

Dovolená ve Velkém Mederu mimo hlavní sezónu vás zbaví kontaktu s přelidněnými plážemi, kde je doslova „hlava na hlavě“, a kde o poklidném pobytu u vody můžete jen snít. Mnoho přímořských letovisek totiž spíše připomíná městské nákupní pěší zóny, kde to bzučí jako ve včelím úlu, a kde si namísto odpočinku přivodíte další hormonální stresový výkyv, a domů se z dovolené nevracíte odpočatí, ale naopak vyšťavení a bez energie.