Příjemný povrch madel

Zábradlí by mělo být spolehlivé a dobře plnit svou zabezpečovací funkci a zároveň by také mělo vypadat, jak se říká, „k světu“. Co vás však bude zajímat s velkou pravděpodobností nejvíc, je dotyk dlaní na madla. Z dotyku byste měli mít přirozeně příjemný pocit, pokud ne, něco je špatně.

nerezové zábradlí

Materiálový i barevný soulad s okolím

Zábradlí se vyrábí ze dřeva, z oceli, ze slitiny hliníku, z tvrzeného skla a každé řešení dokáže být nesmírně vkusné. Jde jen o to, abyste dokázali návrh řešení napasovat ke stávajícím stavebním komponentům vašeho domu. Velmi oblíbeným materiálem pro exteriéry je nerezová ocel, která nejen, že dobře vypadá, ale je i velmi spolehlivou oporou při kontaktu s lidmi různé výšky a váhové kategorie.

zábradlí na dešti

Bezúdržbovost

V předchozím odstavci jsme tu zmínili anticorro – nerezovou ocel. Je to snad ten nejideálnější materiál pro jakékoli konstrukce v prostředí, kde působí sníh, led a mráz, prudké letní slunce a UV záření, silný vítr a prudký bouřkový liják. S nerezovým zábradlím zkrátka jen tak něco nepohne a můžete se na něj spolehnout desítky let. Je docela pravděpodobné, že zábradlí přežije vás samotné. A že je bezúdržbové, není třeba snad ani dodávat. Nerezová ocel nepotřebuje žádné nátěry, lazurovací laky, nepotřebuje leštit, brousit ani jinak upravovat. Prostě se zábradlí nemusíte vůbec všímat.

Stabilita konstrukce

Zábradlí na balkon Kmkdesign.cz, která chrání osoby před pády do prohlubně, musí být bezpodmínečně stabilní a robustní. Je to první kritérium, na které se při výstavbě zábradlí vůbec přihlíží, a specializované firmy jsou si toho také vědomy. Nenabídnou vám konstrukci pochybné pevnosti s tenkostěnnými trubkami, která se pod vámi prolomí, a vy se zřítíte do propasti. Možná vás tato věta rozesmála, ale takové případy se mohou stát, pokud se práce chopí amatér s cílem co nejvíce ušetřit na úkor bezpečnosti.