Leckdo má zálusk na vlastní byt, potažmo rodinný domek. Nicméně mít zálusk a umět ho realizovat jsou dvě rozdílné věci. V současné době je tohle právě docela velký problém, jelikož obytné nemovitosti stojí opravdu raketu. Kdo si chce dnes pořídit vlastní střechu nad hlavou, musí počítat s milionovými náklady. I malé garsonky se prodávají nad milion, natož pak dvou či tří pokojové byty. Situace na trhu s nemovitostmi je velmi kritická, kvůli čemuž celá řada převážně mladých rodin ani nepřemýšlí nad koupí něčeho vlastní a rovnou si hledá nějaký výhodný nájem. To je trochu škoda, jelikož možnosti jsou.

Činžák

Pravda, příliš mnoho jich není a rozhodně nejsou pro každého, nicméně http://www.rodicevitani.cz/co-si-mysli/marek-herman-trilete-dite-by-melo-mit-doma-nejmene-dve-povinnosti/ kdo chce bydlet poměrně levně, a přitom ve svém, tu možnost má. Stačí si vybrat nějaký hezký mobilheim Top-mobilnidomy.cz. Jasně, nejedná se o nic extra, avšak cenově jsou mobilní domky trefou do černého. A nejen cenově.

Komfortní jsou dost

Asi každý už na první pohled uvidí hlavní negativum, a sice menší rozměry. To je pro někoho dost zásadní překážkou. Hlavně větší rodiny se totiž do mobilních domů asi nevejdou, a to ani do těch největších verzí. Tento druh obydlí je přeci jen určen pro menší počet obyvatel. Většinou se doporučuje bydlet v domcích na kolech maximálně ve třech. Není to moc, ale není to ani málo. Odpovídá to zhruba panelákovým bytům, jež také zrovna neoplývají nějakou přemrštěnou velikostí. Na rozdíl od bytů v panelácích jsou však mobilní domky již o základu plně vybaveny, a tudíž připraveny na okamžité používání. Stěhování je tudíž v tomto případě docela hračka.

Domek s plotem

Vzhledem k tomu, že se nejedná o obytné nemovitosti, jejich převedení není tak složité. To v praxi znamená mnohem méně papírování, na což mnoho lidí docela slyší. Většinou tak stačí jednou zajít na příslušný úřad a je hotovo. Ještě častěji však tyto povinnosti za novopečeného majitele převezme prodejce, takže nový vlastník musí složit jen peníze.