Kdy vsadit na výbojky?

0 Comments

Možná už dobře víte, co to výbojky jsou, možná ale také ne. A proto si je alespoň v krátkosti představme.
Jedná se o uzavřené trubice naplněné směsicí tu jedněch a tu jiných plynů, to podle toho, jak má ta která fungovat, jakého je typu. V tomto prostředí se pak nacházejí i dvě nebo více elektrod, jež dovnitř přivádějí elektrický proud, z něhož vzniká vysoce intenzivní světlo různých barev.

polarooid

Výbojky se u nás nabízejí halogenidové nebo sodíkové, přičemž mají každé z nich svá specifika. Některé se využívají, a to již po desítky let, v blescích fotoaparátů, jiné nalézají uplatnění v zářivkách či neonových nápisech, ba i v CO₂ laserech. Ovšem pochopitelně nejen tam, těch možností se nabízí podstatně více.
Ovšem ať už se zákazník rozhoduje pro ty nebo ony, vždy by měl brát v potaz i otázku kvality. Protože stejně jako v mnoha jiných oborech se i zde dá nalézt jak značková kvalita, tak i brak pochybného původu a nejisté kvality.
Žádoucí je tedy vsadit na značkovou kvalitu, tedy na jména Philips a Osram, jež jsou zárukou toho, že nám jejich produkty budou dlouho a kvalitně sloužit, že nám svou nespolehlivostí nevrazí pověstnou kudlu do zad. Tyto značky jsou světoznámé, znají je snad ve všech končinách naší planety, a těmi, kdo si je pořizují, jsou lidé snad ze všech segmentů společnosti. Jednoduše proto, že jde o volbu, která se vyplatí.

A protože i u pouhých těchto dvou věhlasných značek existuje celá široká škála nabízených exemplářů, je jenom dobře, že se v těchto dá orientovat, že si z nich lze jednoduše vybírat pomocí vyhledávacích filtrů, které pomáhají pátrat na základě vybraných kritérií, jako jsou:

  1. značka
  2. příkon
  3. produktová řada
  4. tvar zdroje řady
  5. teplota chromatičnosti
  6. světelný tok
  7. typ reflektoru
  8. pracovní poloha
  9. a podobně

kamera
A pokud si pak člověk ani s touto pomocí nedokáže zvolit to pro něj ideální, jsou tu i odborníci, jež stačí kontaktovat a ti už tápajícímu zákazníkovi ochotně dobře poradí. Aby si v té záplavě vybral to nejlepší, to, co mu prokáže dobré služby. A po vybrání už není nic složitého svůj produkt i získat, protože tyto jsou k dispozici skladem a mohou tak být okamžitě expedovány.
Aby se každému doma rozsvítilo.